www.aquap.sk

Stránky Klubu plávania AQUACITY Poprad

Pohár olympijských nádejí 2018 – VIII.ročník

Prvú októbrovú sobotu, ktorá tento rok pripadla na 6.októbra, sa pod Tatrami už po 8.krát stretli v 50m plaveckom bazéne areálu Aquacity olympijské nádeje plaveckého športu nielen slovenských klubov, aby spolu bojovali ako v individuálnych disciplínach, tak aj o hlavnú cenu mítingu, ktorou je Pohár olympijských nádejí.

Na tohtoročnom podujatí sa zúčastnilo 265 plavcov 22 klubov z 3 krajín, ktorých výkony opäť posunuli úroveň pretekov o ďalší kvalitatívny stupienok vyššie. Dôkazom je nie len 16 prekonaných rekordov mítingu, ale tiež prepísanie dvoch slovenských národných rekordov v žiackych kategóriách a jedného výkonu presne na úrovni slovenského národného rekordu.

Víťazom pohára družstiev sa stal tím plavcov z ukrajinského mesta Lvov. Ani plavci z domáceho klubu KP Aquacity Poprad sa v silnej konkurencii nestratili a v tímovej súťaži vybojovali pekné piate miesto.

V poradí klubov podľa počtu získaných medailí sa náš tím umiestnil s piatimi striebornými a štyrmi bronzovými medailami na 13. priečke. Chýbajúce zlato významným spôsobom rozhodlo o pozície až v druhej polovici medailového rebríčka zúčastnených klubov.

Individuálne čo do počtu vybojovaných medailí sa z našich športovcov najviac darilo skôr plavcom mladších vekových kategórií. Najviac cenných kovov si do svojej zbierky odniesla Sofi Hudžíková, keď z disciplíny 100m motýlik mala jej medaila strieborný lesk a dvakrát sa jej na krku hompáľali bronzové cennosti za výkony v disciplínach 200m voľný spôsob a 200 polohové preteky. S dvomi striebornými medailami bol našim najúspešnejším borcom spomedzi chalanov Filip Janček, keď jednu získal v disciplíne 100m znak a druhú za bojovnosť v disciplíne 200m polohové preteky. Dva krát sa na stupne víťazov postavila aj Julka Ivanová, raz spomedzi plavkýň bojujúcich v disciplíne 50m znak dohmatla ako tretia a v disciplíne 200m voľný spôsob vystúpila na druhú priečku.

Po jednom cennom kove sa tiež mohli pochváliť Tomáš Dzivjak za druhé miesto na znakárskej stovke a Michael Suranovský za tretiu priečku na 100 metrovej motýlikárskej trati.

Najhodnotnejší bodový výkon podľa tabuliek FINA 2017 spomedzi našich dievčat zaplávala Agátka Pitoňáková, keď jej bojovnosť na 200m voľný spôsob mala hodnotu 406 bodov. Medzi chalanmi sa blysol výkonom 451 bodov na 100 metrovej trati tým istým štýlom Jakub Rigda.

„Suchá“ štatistika našich borcov hovorí, že do vôd popradského bazéna skočili 342 krát, a v 231 prípadoch si prepisovali svoje osobné maximá. 

 

Úspešným plavcom gratulujeme a všetkým členom nášho tímu ďakujeme za bojovnosť a výbornú reprezentáciu klubu.

Pohár olympijských nádejí 2018 

www.aquap.sk © 2014 Frontier Theme